شماره تماس مستقیم :09185417329

نیترات کلسیم چیست وچه کاربردی دارد

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 17 اسفند 1398 در ساعت 39 : 15 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

نیترات کلسیم که نام دیگر آن نیترات نروژ میباشد از مواد پر کاربرد در بخش کشاورزی و همچنین صنایع میباشد که در بخش های کشاورزی بعنوان کود و در بخش های صنعتی نیز برای تولید و موارد بسیار زیاد دیگر مورد استفاده قرار میگیرد. نیترات کلسیم در بخش های کشاورزی بمنظور تقویت گیاهان و درختان مورد استفاده قرار میگیرد و میتواند خواص زیادی را برای درخت و در نتیجه محصول درختان ایجاد کند. همچنین استفاده از نیترات کلسیم میتواند امکان آفت زدگی و همچنین سرما زدگی گیاهان و درختان را نیز تا حد زیادی کاهش دهد. آفت زدگی و سرما زدگی گیاهان و درختان یکی از مشکلات رایجی است که همواره کشاورزان با ان مواجه بوده اند و ضررهای مالی زیادی را برای آنها در پی داشته است. با استفاده از نیترات کلسیم بعنوان کود در بخش کشاورزی امکان برداشت محصولی با کیفیت و همچنین سالم را بوجود می آورد و امروزه کشاورزان نیز با توجه به این موضوع همواره از نیترات کلسیم در طی کاشت و نگهداری از گیاهان و درختان استفاده میکنند.

کاربرد نیترات کلسیم در صنایع

نیترات کلسیم در بخش های صنعتی از جمله تصفیه آب و فاضلاب، تولید بتن، تولید لاتکس و موارد بسیار زیاد دیگر کاربرد دارد. نیترات کلسیم به منظور دفع بوی بد ایجاد شده از فاضلاب کاربرد زیادی  پیدا کرده و بعنوان ماده ای برای پیش تصفیه مورد استفاده قرار میگیرد. در بتن ریزی سازه ها نیز از نیترات کلسیم برای کاهش خوردگی آرماتور استفاده میشود. آرماتور هایی که در داخل بتن قرار میگیرند ممکن است به خاطر نم و رطوبت به مرور خورده و فرسوده شوند که با استفاده از این مواد سطح خوردگی تا حد زیادی کاهش می یابد.

شرکت سپنام از مجموعه های عرضه کننده نیترات کلسیم در انواع صنعتی و کشاورزی میباشد و در صورت نیاز به این مواد میتوانید بصورت غیر حضوری و تنها با یک تماس تلفنی علاوه بر دریافت مشاوره سفارش خرید خود را نیز ثبت نمایید تا در کوتاه ترین زمان ممکن برای شما ارسال گردد.

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
نیترات کلسیم چیست وچه کاربردی دارد

نیترات کلسیم چیست وچه کاربردی دارد

نیترات کلسیم که نام دیگر آن نیترات نروژ میباشد از مواد پر کاربرد در بخش کشاورزی و همچنین صنایع میباش ...